Dörtyol Belediyesi tarafından Türk edebiyatının usta şairlerinden Dörtyollu Rıza Polat Akkoyunlu’yu anma ve şiir dinletisi düzenlendi.

Yazdığı şiirlerle birçok sanatçı tarafından bestelenen aynı zamanda vatan ve millet sevgisi şiirleri ile bilenen Dörtyollu Rıza Polat Akkoyunlu’nun vefatının 47. yılında Dörtyol Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleşen törende ‘Nokta-Noktam’ gibi ünlü şiirleri okundu.

Kendi sesi eşliğinde fotoğrafların yer aldığı sinevizyon eşliğinde başlayan programa Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Sivil Toplum kuruşları ve çok sayıda vatandaşlın katılımı gerçekleşen programa çocukları Ün Ata ve Gürbilek Öztürk’de katıldı.

Araştırmacı Tarihçi-Yazar Kadir Aslan tarafından merhum şairin özgeçmişi okunmasın ardından ünlü şairin şiirleri TRT sanatçıları tarafından seslendirildi.

Programda bir konuşma yapan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, “Hayatını eğitime adayan şairimiz Rıza Polat Akkoyunlu’nun sayısız eserleri birçok sanatçımız tarafından icra edildi. Bu eserler halen birçok sanatçı tarafından okunmaktadır. Kaleme aldığı şiirleri ile milletimizin duygularına tercüman olan şairimiz aynı zamanda milli yönünün ön planda olması nedeniyle şiirlerine yansıtmıştır. Hemşerimiz Dörtyollu Şair Akkoyunlu’yu vefatının 47. Yılında bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Gelecek yıl daha güzel bir etkinlik ile sizlerle birlikte olacağız.” İfadelerine yer verdi.

Anma ve Şiir dinletisine TRT sanatçıları Şair Cansın Erol, Bestekâr Şair Engin Çır, Ankara TSM Sanatçısı Tuncay Yalın, Bestekâr Bolat Ünsal, Yazar Şevki Dinçel’in yanı sıra Dörtyol Belediyesi Musiki Cemiyeti Şefi Recep Çoşkun tarafından şiirleri ve eserleri seslendirildi.

Merhum Şair Rıza Polat Akkoyunlu’nun çocukları Ün Ata ve Gürbilek Öztürk tarafından Başkan Toksoy’a Merhum Şairin Kabrinin yapılması ve gecenin tertip edilmesinden dolayı teşekkür edilerek çiçek takdim edildi.

Başkan Toksoy, geceye katılan sanatçılara, Dörtyol kültür yayınlarını içeren çanta ve çiçek takdim ederek günün anısına fotoğraf çekilerek program son buldu.