Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasında , Akdeniz ve Ege'yi Etkisi Altına Alan ve 14-19 Mayıs Tarihlerinde  Mevsim Normallerinin Üstündeki Ani Sıcaklık Değişimi Sebebiyle Zarar Gören Turunçgil Meselesinin Ele Alındığı Narenciye Afet Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakan Yrd. Sn. M. Hadi Tunç, Tarım Reformu Genel Müd. Sn. Hasan Özlü ve Müd. Yrd. Sn. Bekir Engürülü İle Birlikte Hatay Ak Parti Milletvekili Sayın Hacı Bayram Türkoğlu'nun Telekonferans'la Katıldığı ve Hatay Tarım İl Müdürü Sn. Ergün Çolakoğlu'nun Moderatörlüğünü Yaptığı Toplantıda Narenciye Afeti'nin Etkileri ve Çözüm Önerileri Masaya Yatırıldı.
Gerçekleştirilen toplantıda:
- Narenciye Üreticilerimizin Borçlarının Faizsiz 1 Yıl Ötelenmesi
- Narenciye Üreticilerimizin Genel Borçlarının Yapılandırılması
- Ani Sıcaklık Değişimi Sonucu Oluşan Afetlerin Gelecek Yıldan İtibaren Tarsim Kapsamına Alınması
- Narenciye Üreticilerinin İlçe Tarım Müdürlüklerine Sunacakları Başvuru Dilekçelerine İstinaden  Narenciye Bahçelerinde Hasar Tespit Raporu'nun Tutulması
-ÇKS Aranmaksızın Bu Yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı yada Cumhurbaşkanlığı Bütçesinden Afetten  Kaynaklı Zarararın Telafisi konularında çalışma başlatıldı.

Gerçekleştirilen toplantıya, Erzin - Dörtyol - Payas İlçelerimizin Kaymakamları, Belediye Başkanımız Sayın Fadıl Keskin, Erzin Belediye Başkanı Sayın Ökkeş Elmasoğlu, Payas Belediye Başkanı Sayın Bekir Altan'ın yanı sıra Tarım Müdürleri, Ulusal Narenciye Konseyi Bşk. Narenciye Üreticileri Birliği Bşk. ve Ziraat Odası Bşk.'ları, Siyasi Parti Başkanları , STK temsilcileri ve Basın mensupları katıldı.