İLK KURŞUNUN ATILIŞININ 102. YILI KUTLU OLSUN
19 Aralık 1918 , Türk Milletinin Anadolu da düşman işgaline karşı ilk bağımsızlık ateşini yaktığı gündür.
Bundan tam 102 yıl önce başlatılan mukaddes gayenin ilk kıvılcımı, Dörtyol’dan tüm Anadolu’ya yayılan bir inanç meşalesi olmuş, bağımsızlık ve vatan müdafası uğruna nice atalarımız  canlarını Allah’a emanet ederek düşman işgaline karşı tüm Anadolu’ya mücadelenin zaferini temsili olmuşlardır.
Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün en sadık dostları  Yiğit Dörtyollu hemşerilerimiz ile bağımsızlık mücadelesinin 102. Yılında, Atasına, vatanına ve milletine bağlılığını en yüksek şekilde dosta düşmana karşı yaşatarak göstereceğiz.
Bu gün, Kara Mehmet Çavuş ve kahraman silah arkadaşları ile başlatılan kutlu mücadelenin ve haklı zaferin 102. Yılına tanık olmak şerefini ve gururunu yaşıyoruz.
Kara Mehmet, Hasan Paşa, Hasan Tahsin, Şahin Bey, Nene Hatun, Kara Fatma gibi nice kahramanlarımız memleketin her bir yanından gövdelerini ve yüreklerini siper ederek bu kutlu zafere liderlik etmiştir.
Bu vesile ile başta Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi ve nice adsız kahramanlarımızı minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum.
Fadıl KESKİN
Dörtyol Belediye Başkanı