BAŞKAN TOKSOY MESAİ ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI

BAŞKAN TOKSOY, “İSKENDERUN KATI ATIK BİRLİK BAŞKANI SN. DİNGİL VE YÜKLENİCİ FİRMA ENVİTEC’E GÜCÜNÜZ YETİYORSA BELEDİYEMİZE HACİZ KOYUN.”

2007 yılında yapılan sözleşme gereği İskenderun Katı Atık Birliği adı altında toplanan Erzin, Dörtyol, Payas, İskenderun, Belen ve Arsuz İlçeleri bu birlik kapsamında temizlik işlerini yapıyor.  2014 yılından sonra İlçe belediyelerinin muhasebe şartları Büyükşehir sonrası düşmesi nedeniyle oluşan borç nedeniyle yüklenici firma ve katı atık birliği Dörtyol’da işi askıya alma kararı aldı.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy bu kararının ardından mesai arkadaşlarıyla birlikte ilçe genelinde temizlik çalışmalarına katılarak eline aldığı faraş ile temizlik yaptı. Vatandaşlarda destek verdiği temizlik çalışmasında İskenderun Körfez Katı Atık Birliği Başkanı Seyfi Dingil ve yüklenici firma Envitec yönetim kurulu başkanı Beyrut asıllı Rami’ye tepki gösterdi.

Başkan Toksoy, yaptığı açıklamada “Envitec ve İskenderun Körfez katı atık birliğinin kararı doğru değildir. Göreve geldiğimiz günden itibaren önceki dönem borçları olmakla beraber ödemelerimizi yaptık ancak son zamanlarda oluşan borç nedeniyle iş askıya alma kararı Dörtyol’un sağlığıyla, hijyeniyle oynamaya ne hakkınız var. Gücünüz yetiyorsa, Belediye hizmet binası olmak üzere tüm mallarımıza haciz koyun.”dedi.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, temizlik işleri müdürlüğü tarafından oluşturduğumuz ekiple çalışmalarımıza devam edeceğiz ifade etti.