DSİ Bölge Müdür Vekili Bülent Sönmez Büyükşehir Belediyesi sorumlusu Şahin Bankir, Başkan Toksoy'a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Karakese Mahallesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan sel baskına karşı yaptığı mücadeleden ve desteklerinden dolayı DSİ Bölge Müdür Vekili Bülent Sönmez Büyükşehir Belediyesi sorumlusu Şahin Bankir ve Karakese Muhtarı Osman Çalışkan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Karakese Mahallemizde şiddetli yağan yağmur sonucu dere kanallarında taşkınlar meydana gelmiş ve çevredeki evler kısmen zarar görmüştü. Sel felaketinin yaşandığı sırada olay yerine ilk gelen ve müdahale eden Dörtyol Belediyesi oldu. Dörtyol Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi, DSİ Ekipleri ve vatandaşların büyük gayretleri sonucu dere kanalları açılmış ve vatandaşlarımızın daha fazla zarar görmemeleri adına önlemler alınmıştı. Belediyeciliği kendine görev bilen ve darda kalan vatandaşlarının her zaman yanında olan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, yine vatandaşının yanında oldu. Bu gayret ve çabalarından dolayı Başkan Toksoy’a DSİ Bölge Müdür Vekili Bülent Sönmez Büyükşehir Belediyesi sorumlusu Şahin Bankir ve Karakese Mahalle Muhtarı Osman Çalışkan teşekkür ziyaretinde bulundular.

Ziyarette bir açıklama yapan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle başta Karakeseli hemşerilerim olmak üzere tüm Dörtyollu hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Karakese Mahallemizde bulunan dere kanallarımızın şiddetli yağan yağmur sonucu taşması ile böyle bir olay yaşadık. Dörtyol Belediyesi olarak olayın yaşandığı gece 3 sularında Dörtyol Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ve tüm personellerimiz vatandaşlarımıza yardımcı olmak adına bölgeye intikal ettiler. Maalesef Basında Dörtyol Belediyesini ve şahsımı haksız ithamlarla suçlayanlar oldu. Gerçeğin bu şekilde olmadığını yaptığımız çalışmalarla ortaya koyuyoruz. Bizim hiçbir zaman sorumluluklarımızdan kaçmadık. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz. Siyasi kaygı ile hareket etmiyoruz. Hizmet anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu sebeple bizimle birlikte elini taşın altına sokan ve bölgenin sorunlarına kulak veren başta DSİ Bölge Müdür Vekili Bülent Sönmez’e, Büyükşehir Belediyesi sorumlusu Şahin Bankir’e ve Karakese Mahallesi Muhtarımız Osman Çalışkan’a teşekkür ediyorum. Bugün bu sorunlarının çözümü için bir araya geldik ve sorunu çözmek adına üstümüze düşen tüm görevleri yerine getirmeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Sayın Kaymakamımızın bu konuda çok büyük hassasiyeti olduğunu ve sorunu çözmekte kararlı olduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Ben buradan vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 50 yıllık kangren olmuş bu sorunu çözeceğimize söz veriyorum.” Dedi.