Maganda kurşunu ile vefat eden Sıla Önal’ın ismi Başkan Toksoy’un talimatı ile çocuk parkında ismi yaşatılacak.

Ramazan Bayramında Ocaklı Mahallesi’nde evlerinin önünde arkadaşlarıyla birlikte evlerinin önünde oyun oynarken nereden geldiği belirlenemeyen kurşunun kafasına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 12 yaşındaki Sıla Önal'ın adı evlerinin yakındaki parka verildi.

Sıla Önal'ın dedesi Ali Şahin Çelenk, torunun adının parka verilmesinin kendilerini biraz da olsa teselli ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Sıla zaten bu parkı çok severdi sürekli burada otururdu onun adını burada yaşatacağız, bu parka gözümüz gibi bakarız. Artık insanlarımız ölmesin havaya ateş etmeyi bıraksınlar. Bizler üzüldük, başkaları üzülmesin. Bu parka kızımızın isminin verilmesi bizleri biraz teselli etti. Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a ve çalışanlarına da teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz ramazan bayramında torunumu kaybetmiştim bu bayramda artık adı parklarda yaşayacak, tek tesellimizdir” dedi.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramında maganda kurşunu ile vefat eden Sıla kızımızın adı ikamet ettiği mahallede bulunan parkta yaşatacağız. Rabbim ailesine, sevenlerine sabır versin. Silah sıkmak cesaret değil! Cehaleti gösterir. Silah sıkmanın kültürümüzde ve adetlerimizde yeri yoktur. Amacının dışına çıkarak insanların ölümlerine yol açan bu uygulamayı lütfen yapmayalım. Yapmanlar da mani olalım. Anneler çocuklar Sıla olmasın. Merhum kızımıza yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum” dedi.