Dörtyol’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamalarının düzenlenen törenler ile kutlandı.

Kutlama töreni Dörtyol İlçe Milli Müdürü Mehmet Toksoy tarafından Atatürk Anıtına ilçe milli eğitim müdürlüğü çelengini sunmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından kutlama törenlerine Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda devam edildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama törenine Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl KESKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, resmi kurum müdürüleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve davetliler katıldı.
Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak konuşmasında; Eğitim bizim en mühim meselemiz, diyerek, en kutsal mesleklerden biri olan öğretmenliğin fedakarlık isteyen saygın bir görev olduğunu belirtti.

Kaymakam Murat Bulacak, öğretmenlerin her zaman ve her şartta bilginin üretilmesi geliştirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasında çok önemli bir role sahip olduğunu kaydederek “ilçemizde görev yapan öğretmenlerin fedakarlıklarını yakinen görmekteyim bundan da mutluluk duymaktayım” dedi.

Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Aday öğretmenlere öğretmen marşı okutuldu. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ardından 2019 yılında emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin takdiminin ardından 24. Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı sona erdi.