DÖRTYOL TANITIMI
Sosyal Durum
1- Sosyal Yaşantı:
İlçemizin il bazında diğer ilçelere nazaran Sosyal, Kültürel ve Ekonomik yönden iyi konumdadır. Hızlı ve planlı yapılaşma ile metropol bir yerleşim alanıdır.
İlçemiz halkının bir kısmı yaz aylarında deniz kenarındaki dinlenme yerlerine ve bir kısmı da hemen yanındaki yaylalara göç etmek suretiyle günlük yaşantılarını sürdürdükleri gözlenmektedir.
2- Sağlık:
İlçemizde sağlık hizmetleri 150 yataklı Devlet Hastanesi, 13 Sağlık Ocağı, 2 Sağlık Evi, I Halk Sağlığı Laboratuarı, 2 tane 112 acil yardım kurtarma istasyonu, 1 Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi ile yürütülmektedir.
Sağlık kuruluşlarımızda aile planlaması, aşılama çalışmaları, çevre sağlığı ile halk sağlığı hizmetleri aksatılmadan yürütülmeye çalışılmaktadır.
3- İş ve çalışma hayatı:
İlçemiz sınırlan içerisinde bulunan Demir-Çelik fabrikası ile Petrol boru hattı ve Gaz dolum tesisleri ile Özel Sektöre ait çok sayıda haddehaneler,Çelikhaneler, un fabrikası, meyve suyu ve meyve paketleme tesisleri ile tarım işletmelerinde istihdam edilen nüfus çalışma hayatına canlılık kazandırmaktadır.
Yöremizde ziraatın yoğun olması dolayısıyla ilçe dışından mevsimlik işçi gelmektedir.
4-SosyaI Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Faaliyetleri:
İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca Gıda, barınma ,iş kurma ve nakdi yardım gibi çeşitli yardımlar muhtaç olan ailelere yapılmaktadır.

DÖRTYOL BELEDİYESİ

Numune Evler Mah. İstasyon Cad. No: 50

Dörtyol-Hatay
444 7 712
Fax: 0 (326) 712 3 712
Basın Yayın basinyayin@dortyol.bel.tr

© Copyright 2015 Web tasarım medyatör