İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgede sorumluluğun Hatay Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu bildirildi.

İçişleri Bakanlığı 22 Mayıs 2017 tarihinde gönderdiği yazıda ‘UÇKUN VE LARVA MÜCADELESİ’ Hatay Büyükşehir Belediyesine ait olduğu yönünde görüşünü bildirdi.

38 ay boyunca Dörtyol Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar artık Hatay Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçti. Hatay Büyükşehir Belediyesi Uçkun ve Larva mücadelesi çalışmalarına başlayana kadar Dörtyol Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına çalışmalara aralıksız bir şekilde devam edileceğini duyurdu.

 

Dörtyol Belediyesine bağlı ekipler, yaz aylarının en büyük sorunlarından olan sivrisinek ve karasinek gibi her türlü haşereye karşı hassasiyetle yapılan ilaçlama çalışmalarına yetki teslimi yapılana kadar eksiksiz olarak çalışmalar süreceği ve bu süreçte vatandaşların mağduriyet yaşamamaları adına çalışmalar devam edecektir.

Larva mücadelesinin özellikle sulama havuzları, su birikintileri, oto lastikleri, inşaat bodrum katlarında oluşan büyük ve küçük su göletlerinde ve bataklık alanlarda üreme yapan larva ile ilgili daha dikkatli olunmalıdır.

Yürütülen çalışmalara vatandaşların yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi ve mağduriyet yaşamamaları adına yetki teslimi gerçekleşene kadar devam edecektir.