İlçe genelinde bulunan camilerimizin boya,tamirat ve temizlik işlemlerine devam ediyor.

Dörtyol Belediye Başkanlığı, İlçemiz genelinde bulunan tüm camilerimizin boya, tamirat ve temizlik işlemlerine devam ediyor.

Dörtyol Belediyesi ekipleri ilçemizde bulunan tamirat ve boya ihtiyacı olan tüm camilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy yaptığı açıklamada, “Öncelikle vatandaşlarımızın ibadetlerini huşu içerisinde yapabilmeleri ve camilerimize sahip çıkmak adına Dörtyol Belediyesi olarak ibadethanelerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak gerekli tüm işlemleri yapıyoruz. Peygamber Efendimizin (S.A.V) de buyurduğu gibi ‘Temizlik imandandır.’ düsturu ile göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizde bulunan 95 camimizi özel olarak kurduğumuz ekiplerle temizlemeye başlamıştık. Şimdi de camilerimizi mübarek Ramazan ayı içerisinde hem boyuyoruz hem de tadilatlarını gerçekleştiriyoruz. Bu tür çalışmalarımız ilçemiz genelinde devam edecektir. Dörtyol Belediyesi olarak Camilerimizin bakımlarını da kendimize görev bildik. Nasıl Karabıyık Dede Türbesini restore ettiysek, nasıl Hösem Dede Türbesini restore ettiysek, diğer tüm ibadethanelerimizin de restore ve tadilat çalışmalarını gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Cami vb. yerlerin bakım onarım ve boya çalışmaları yanı sıra temizlik çalışmaları periyodik şekilde devam etmektedir.