Dörtyol Belediyesi çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması amacıyla Yeniköy plajında temizlik etkinliği düzenledi.

Çöp ve atık toplayan çevreci çocuklar gerçekleşen etkinlikte aynı zamanda atık pil toplama kampanyasında dereceye giren öğrencilere Dörtyol Belediye Başkanı Sn. Yaşar Toksoy’dan çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.


Dünya Çevre Haftası kapsamında düzenlenen programa MMK Genel Müdürü Denis Kvasov ve MMK personelleri, Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları, daire müdürlerin yanı sıra vatandaşlarda gerçekleşen etkinliğe destek verdi.


GELECEĞİMİZ SİZLE DAHA TEMİZ BİR DÜNYA OLMALIDIR
Yeniköy plajında gerçekleştirilen etkinlikte konuşma yapan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, bilinçsiz sanayileşme ve yüksek orandaki karbondioksit ve metan gazı salınımı nedeniyle ortaya çıkan iklim değişikliğine dikkat çekerek, gelecek nesillerin çevre dostu, bilinçli ve geleceğini koruyan bireyler olmalarını önemsediği belirtti. Geleceğimize ve sizlerin güzel bir hayat yaşamanız açısından haklarınızı korumak zorundayız.
Başkan Toksoy Konuşmasında, bölgemiz hem yeşili hem de sahili olmasından dolayı çok şanslıyız. Bu doğal güzelliklere sahip çıkarak çevreyi temiz tutarak oluşacak kirliğin önüne geçmeliyiz. Maalesef sahilimizde atık su şişeler, alkol şişeler ve kırıkları sıkça karşılaştığımız manzaralar karşısında biz temizliyoruz. Onlar kirletiyorlar, bu süreci daha bilinçli bir toplum haline getirerek bu insanlara fırsat vermeyeceğiz.


ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ BAŞKAN TOKSOY’DAN
Atık Pil Toplama Kampanyasında Hatay 2.grup ilçeler arasında birinci olan Kuzuculu Ortaokulu, Dörtyol ikincisi Karakese Ortaokulu ve Dörtyol üçüncüsü Mehmet Akif Ortaokulu öğrencilerine ödülleri Başkan Toksoy tarafından verildi. 


Dörtyol Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından tertip edilen etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesin ardından sona erdi.